Nasz teatr logo

Premiera "Grzybów" w Teatrze Powszechnym. Warszawa

Już 19 listopada w Teatrze Powszechnym w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu "Grzyby" we wspólnej reżyserii Weroniki Szczawińskiej i Piotra Wawra Juniora.

Spektakl w humorystycznej formule opowiada o całej sferze odkryć naukowych, stereotypów i mitów dotyczących świata grzybów. Całość spaja struktura nowej formy terapii grupowej – mykoterapii, w ramach której czwórka pacjentów spróbuje nauczyć się czegoś od nie-ludzkiej przyrody, która wymyka się łatwym klasyfikacjom, a wpływa na wiele dziedzin naszego życia. W pracy nad spektaklem uczestniczyły ekspertki – dr Marta Wrzosek, mikolożka z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Dobrawa Borkała, psycholożka, terapeutka EMDR i artystka. 

Na scenie zobaczymy Grzegorza Falkowskiego, Mamadou Góo Bâ, Natalię Lange, Marię Robaszkiewicz i Oskara Stoczyńskiego. Za scenografię i kostiumy odpowiedzialna jest Marta Szypulska, ruch sceniczny przygotowała Agata Maszkiewicz, zaś oprawę muzyczną Aleksandra Gryka. "Grzyby" są drugim wspólnym przedsięwzięciem reżyserskiej pary po sztuce "Lawrence z Arabii" z 2018 roku.

Wkrótce po premierze zapraszamy na recenzję sztuki.