Nasz teatr logo

"Tango" Michała Dobrzyńskiego w Operze Krakowskiej

Już 19 i 20 listopada na deskach Opery Krakowskiej zagości "Tango" Michała Dobrzyńskiego według  dramatu Sławomira Mrożka. 

Prapremiera spektaklu odbyła się w 2017 roku w Warszawskiej Operze Kameralnej. Młody kompozytor Michał Dobrzyński podjął się trudnego zadania przeniesienia jednego z najwybitniejszych dramatów powojennej Polski na język opery. Muzykę napisał Dobrzyński do opracowanego przez siebie libretta, opartego na utworze Mrożka. Była to jego druga interpretacja klasycznego tekstu literackiego - wcześniej miała miejsce prapremiera jego "Operetki" na podstawie dramatu Witolda Gombrowicza. 

Przedstawienie z udziałem Orkiestry Opery Krakowskiej pod kierownictwem Dyrektora prof. Piotra Sułkowskiego zagości na scenie przy ul. Lubicz. Scenografia do spektaklu jest dziełem Katarzyny Gabrat-Szymańskiej, kostiumy stworzyła Wiganna Papina, zaś choreografię i ruch sceniczny opracował Jarosław Staniek. W rolach bohaterów dramatu Mrożka usłyszymy Jana Jakuba Monowida (Artur), Piotra Nowackiego (Edek), Karola Skwarę (Eugeniusz), Joannę Freszel (Eleonora), Marzannę Rudnicką (Eugenia), Piotra Płuskę (Stomil) i Aleksandrę Żakiewicz (Ala). Solistom towarzyszyć będą Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Orkiestra Opery Krakowskiej.