Nasz teatr logo

Premiera spektaklu „żONa” w Małej Warszawie.

Na scenie Spektaklove w Małej Warszawie w najbliższy czwartek, 27 października będzie miała miejsce premiera. Zostanie wystawiony spektakl „żONa” w reżyserii Adama Sajnuka, który jest adaptacją francuskiej sztuki wyreżyserowanej przez Jade-Rose Parke. W spektaklu występują:  Renata Dancewicz, Piotr Polk, Justyna Fabisiak, Cezary Łukaszewicz. Ten komediowy spektakl porusza tematy takie jak hipokryzja, miłość czy tolerancja, a to wszystko zawarte jest w historii o pewnym polityku François, który startuje w wyborach na mera miasta. Jeden dzień zmieni losy całej jego rodziny, a konsekwencje tych czynów mogą przekreślić karierę Francoisa na zawsze. Pewna osoba wyjawi na światło dzienne nigdy nie ujawnioną tajemnicę, ktoś przemówi o zaskakującej nowinie, a w to wszystko włączy się główny oponent polityczny Rachon. I tak zacznie się pokaz kolejnych „rewelacji”, oskarżeń, kłótni. 

Renata Dancewicz, która wciela się w postać Carli, żony  polityka Françoisa opowiedziała nam o spektaklu:
Karolina Kłopotowska: Jakby Pani określiła swoją bohaterkę, Carle jednym zdaniem?
Renata Dancewicz: Carla jest niebanalną kobietą, która musi się zmagać z dużymi wyborami w życiu, radzi sobie jak umie, jednak pewnego dnia jej tajemnica musi zostać ujawniona i to jest motorem napędowym naszej sztuki.
K. K.: Gra Pani u boku Piotra Polka, jego żonę, jak się Państwu współpracowało wraz z Justyną Fabisiak i Cezarym Łukaszewiczem?
R. D.: Mamy bardzo fajny zespół, to są świetni aktorzy,  pracowanie z nimi to jest czysta przyjemność. Mamy też super reżysera – Adama Sajnuka, także praca jest też bardzo inspirująca. Tekst jest bardzo śmieszny, ale my staramy się go grać prawdziwie, to jest trochę taki eksperyment więc ciekawa jestem jak to wyjdzie. 

Fot: Wojciech Olkuśnik/East News