Nasz teatr logo

Premiera „Boskiej Farmy” czytania performatywnego. Warszawa


9 października o godz. 19.00 w klubokawiarni Chmury na warszawskiej Pradze odbędzie się premiera „Boskiej farmy” Agnieszki Nasierowskiej. Czytanie performatywne „Boska farma” było jednym z dwóch zwycięskich projektów OPEN CALL IDOLKI 2022. Biorą w nim udział aktorki grupy artystycznej TERAZ POLIŻ -  Dorota Glac, Marta Jalowska, Kamila Worobiej.

Czytanie performatywne „Boska farma” nawiązuje swoją formą do reality show jak 
i trendów z Instagrama, przybliża i przedstawia te działania od kulis. Jest satyrą opowiadającą o współczesnym wirtualnym życiu, o celebrytach i bóstwach. W takim świecie łatwo jest być instant idolką.

Reżyserka oraz autorka tekstu  Agnieszka Nasierowska o sztuce:
- W Internecie jak na grządce hodują się bóstwa naszej rzeczywistości – wypasione profile sytych instagramerek. Te w pocie czoła pną się ku górze rankingów, na sam szczyt słupków popularności, w końcu "sky is the limit". Influencerki są jak armia klonów Kardashianek, przybywają z przyszłości, gdzie ciała są idealnie gładkie, warzywa same mielą się na zdrowie smoothie, a reklamodawcy dobijają się do okien Windowsa. „Boska farma" tylko z pozoru jest idyllą, tak naprawdę to pole wiecznego agonu, gdzie jak na arenie postaci każdego dnia toczą zaciekłą walkę o popularność. Instant Gwiazdy szybko tracą blask, dlatego stale muszą performować – inaczej pochłania je czarna dziura Internetu, a tu jest już tylko zapomnienie. I tak Influencerki uwięzione w koszmarze konieczności ciągłego występowania, wytaczają swoje największe działa: w ruch idą photoshop i skalpel – te wprawiają nieidealne ciała w ruch, zaczyna się taniec dryfujących wirtualnie nóg, pośladków i ud, festiwal podskakujących tipsów, doczepów i przeszczepów. W końcu każda popularność ma swoje kulisy.