Nasz teatr logo

"Doktor Dolittle" w Teatrze Ludowym. Kraków

W Krakowskim Teatrze Ludowym 24 września odbędzie się najnowsza premiera – spektakl „Doktor Dolittle”. Za reżyserię i choreografię odpowiada Maćko Prusak; adaptację, dramaturgię i teksty piosenek: Marta Giergielewicz, a przekładu dokonała Janina Mortkowiczowa. W spektaklu występują: Karol Polak, Patrycja Durska, Andrzej Franczyk, Krzysztof Górecki, Wojciech Lato, Maciej Namysło, Jan Nosal, Piotr Piecha, Jagoda Pietruszkówna, Robert Ratuszny, Mateusz Trzmiel, Jacek Wojciechowski, Maria Wróbel / Gościnnie Ast.
O spektaklu „Doktor Dolittle”:
Doktor Dolittle jest lekarzem, który mieszka w małym, angielskim miasteczku. Oprócz tego, że leczy ludzi, pomaga też wszystkim zwierzętom, które tego potrzebują. Każdy zwierzak - zbłąkany pies, ptak ze złamanym skrzydłem, mama lisica ze swoimi dziećmi - może liczyć tu na schronienie, posiłek i opiekę. Doktor tak bardzo lubi swoich podopiecznych, że udaje mu się nauczyć języka zwierząt.
Dzięki temu staje się bardzo popularny wśród wszystkich czworonożnych, skrzydlatych, pływających i pełzających stworzeń w okolicy. Z każdej strony ciągną do doktora tłumy chorych lub pokrzywdzonych zwierząt, a dobry doktor nikomu nie potrafi odmówić pomocy.
Pewnego dnia w miasteczku pojawia się cyrk. Przypadkiem doktor dowiaduje się, że zwierzętom w nim zatrudnionym nie dzieje się najlepiej, bo niepodzielną władzę w tym pozornie kolorowym i radosnym królestwie sprawuje chciwy i bezwzględny dyrektor. Doktor, by pomóc zniewolonym i udręczonym zwierzakom zatrudnia się w cyrku. Okazuje się, że pomóc zwierzętom nie będzie wcale tak łatwo, a akcja ratunkowa rozwinie się w sposób zupełnie nieoczekiwany…

Fot: Joanna Urbanie/ Polska Press