Nasz teatr logo

Sezon 2022/2023 w Teatrze Guliwer. Warszawa

Nowy sezon w Teatrze Guliwera rozpoczyna się w już w ten weekend. W nadchodzącym sezonie Teatr ma w planach realizację m.in. czterech premier, projekty w formacie teatru dokumentalnego, rozwinięcie sceny ukraińskiej oraz rozszerzenie działalności edukacyjnej.
 
Dla najmłodszych widzów czeka w najbliższy weekend spektakl „Guli improwizuje”, który miał swoją premierę w minionym sezonie. Przedstawienie powstało we współpracy z Klubem Komediowym. 
W tym miesiącu odbędzie się również pierwszą premierę sezonu – spektakl muzyczny „Wojna, która zmieniła Rondo. Niezapominajka”, która odbędzie się 17 września w ramach 12. Festiwalu Muzyki Współczesnej dla Dzieci Mała Warszawska Jesień i 65. Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”.
W listopadzie na scenie Liliput swoją premierę przygotują rezydentki i rezydenci z Ukrainy. Będzie to spektakl pt. „Baron Munchausen”, grany w całości w języku ukraińskim, z symultanicznym tłumaczeniem na język polski.
Kolejne dwie premiery zaplanowane są na rok 2023. W styczniu widzowie zobaczą prapremierę sztuki Grzegorza Uzdańskiego, pisarza, poety, autora znanego między innymi z „Nowych wierszy sławnych poetów’. Będzie to „Sen na gapę” w reżyserii Robert Drobniucha. W marcu zaś Ada Tabisz - laureatka Forum Młodej Reżyserii w Krakowie wyreżyseruje spektakl „Orecchio, brat Pinokia” Merlina Vervaet.

W nadchodzącym sezonie Teatr Guliwer wystartuje także z nowymi programami edukacyjnymi. Już we wrześniu swoją premierę będzie miał projekt #Połączenia. Jest to inicjatywa za sprawą której artyści z Teatru Guliwer poprowadzą w szkołach warsztaty z teatru improwizacji, teatru obiektu, teatru instrumentalnego i teatru dokumentu.   

Kolejnym ważnym  działaniem Teatru Guliwer w nowym sezonie będzie otwarcie sceny teatru dokumentu dla dzieci i młodzieży. - W ramach programu RówniRóżni.doc. zostaną zrealizowane m.in. spektakle włączające osoby niewidome i w spektrum autyzmu w proces tworzenia teatru dokumentu. Spektakle wyreżyserują Jaśmina Wójcik i Julia Szmyt. Ponadto w ramach programu RówniRóżni.doc. edukacja performatywna dorosłych, artyści Teatru Guliwer wezmą udział w warsztatach z zakresu teatru dokumentu za granicą m.in. w Rimini Protokoll, Archa Theatre, Segni Mossi – mówi Robert Drobniuch, dyrektor Teatru. 

Informację pochodzą z notki prasowej, repertuar jak i szczegóły działań Teatru na stronie: www.teatrguliwer.pl 

Fot: Bartek Wachecha