Nasz teatr logo

Mój Dramatyczny. Spotkania: Tadeusz Słobodzianek

Teatr Dramatyczny zaprasza 25 lipca o godzi. 19.00 na swój kanał na Youtubie. Zwieńczeniem cyklu rozmów w ramach projektu „Mój Dramatyczny. Spotkania”  będzie wywiad z Tadeuszem Słobodziankiem.

Najpierw był widzem Teatru Dramatycznego bacznie przyglądającym się legendarnej dyrekcji Gustawa Holoubka. Następnie recenzentem, który pod pseudonimem Koniecpolski zasłynął ostrością sądów. Gdy objawił się jako dramatopisarz, Teatr Dramatyczny wystawił prapremierę jego sztuki „Car Mikołaj” w reżyserii Macieja Prusa. Miał tu również epizod pracy kierownika literackiego za dyrekcji Piotra Cieślaka. Wtedy też wyreżyserował spektakl, w którym niezapomnianą rolę stworzyła Danuta Stenka. W 2012 roku został dyrektorem Teatru Dramatycznego i misja ta stała się największym jego doświadczeniem.
Rozmowa z  Tadeuszem Słobodziankiem zostanie poprowadzona przez Wojciecha Majchereka. Link do nagrania zostanie umieszczony na oficjalnej stronie Teatru Dramatycznego w dniu emisji w wydarzeniu na Facebooku: https://fb.me/e/1RahGZkDS
W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania” Teatr Dramatyczny gościł: Barbarę Krafftównę, Magdę Zawadzką, Małgorzatę Niemirską, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Maję Komorowską, Danutę Stenkę, Halinę Łabonarską, Macieja Prusa, Piotra Fronczewskiego, Adama Ferencego, Janusza R. Nowickiego, Wojciecha Duryasza, Karola Strasburgera, Henryka Niebudka, Sławomira Grzymkowskiego, Mariusza Bonaszewskiego, Małgorzatę Kożuchowską, Jarosława Gajewskiego, Zdzisława Wardejna.

Informacje pochodzą z notki prasowej.
 
Fot: Tomasz Urbanek/ East News