Nasz teatr logo

„Jak błyskawica” w Teatrze Telewizji


Na TVP Kultura w paśmie Teatru Telewizji w czwartkowy wieczór zostanie wyświetlona pierwsza część sztuki „Jak błyskawica”. Sensacyjne widowisko na podstawie książki Francisa Durbridge'a, w reżyserii Jana Bratkowskiego. Spektakl Teatru Sensacji „Kobra” z 1972 r. Druga i trzecia część będę emitowane w następnych tygodniach ( 14 i 21 lipca). Główne role odgrywają Ewa Wiśniewska i Roman Wilhelmi.

Sztuki Francisa Durbridge'a, angielskiego autora kryminałów i scenarzysty specjalizującego się w widowiskach sensacyjnych, były już wielokrotnie prezentowane w Teatrze TV (m.in. „W biały dzień", „Melissa", „Szal", „Harry Brent", „Desperaci"). „Jak błyskawica" to przedstawienie pełne niespodzianek, do końca trzymające widza w napięciu.

O spektaklu „Jak błyskawica”
Historia rozgrywa się w Anglii. Majętne małżeństwo Diana i Geoffrey Stewartowie wybierają się na wakacje do południowej Francji. Geoffrey pakuje walizki, załatwia najpilniejsze sprawy. Na kilka godzin przed planowaną podróżą ma jeszcze spotkanie z klientem zainteresowanym kupnem jednej z jego posiadłości. Kiedy Geoffrey pojawia się o umówionej godzinie w zrujnowanym pałacu, ktoś do niego strzela.