Nasz teatr logo

„Za jakie grzechy?” przedpremierowo w lipcu w Teatrze Kwadrat. Warszawa

Teatr Kwadrat w lipcu zaprezentuję przedpremierowo spektakl „Za jakie grzechy?” w reżyserii Andrzeja Nejmana. Sztuka powstała na podstawie wyśmienitej komedii z 2014 r. Philippe’a de Chauverona i Guya Laurenta. Obsada: Lucyna Malec, Grzegorz Wons, Mamadou Goo Ba, Grzegorz Daukszewicz, Hiroaki Murakami, Jan Butruk, Gamou Fall, Olga Kalicka/Małgorzata Kozłowska, Aleksandra Radwan/ Monika Cieciora, Anna Karczmarczyk/Weronika Malik, Ilona Chojnowska/ Monika Bubniak, Ramat S. Musa.

Spektakl zostanie zagrany 27, 28, 29, 30, 31 lipca o godz.19:00. Bilety do zakupu na stronie www.teatrkwadrat.pl 

Osadzona w polskich realiach komedia – tak jak jej francuski oryginał – z luzem i humorem traktuje temat rodzinnych relacji,  punktując celnie wszelkie konwenanse i stereotypy dotyczące religii czy pochodzenia.
Jak wiadomo, z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Ale nawet najbardziej tolerancyjny Polak – dajmy na to – Włodzimierz Dunin-Borkowski z Sandomierza, traci ochotę na wspólne fotografie, gdy trzy z czterech ukochanych córek wydają się kolejno za Żyda, Araba i Chińczyka.  W takim przypadku honor rodziny uratować może tylko najmłodsza latorośl.
Na całe szczęście Helena Dunin-Borkowska zamierza poślubić katolika z bardzo tradycyjnej rodziny. To miód na serca rodziców. Do czterech razy sztuka! Nieoczekiwanie okazuje się, że wybranek najmłodszej nie pochodzi z Sandomierza, Łodzi czy Krakowa, tylko z Senegalu.
Komedia „Za jakie grzechy?” drwi ze wszystkiego i wszystkich, serwując znakomitą rozrywkę każdemu, bez względu na wyznanie, pochodzenie czy upodobania kulinarne. Bo choć różnimy się z zewnątrz, wszyscy jesteśmy ulepieni z tej samej gliny.

Źródło: Informacja prasowa