Nasz teatr logo

Lipiec w Teatrze Dramatycznym.

Publiczność spragnioną kontaktu z teatrem zapraszamy do Teatru Dramatycznego, który gra przez cały lipiec. W nadchodzącym miesiącu zostanie zaprezentowane 15 tytułów, w tym najnowsza premiera Dramatycznego – „Amadeusz” Petera Shaffera.

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego rozpocznie się 3 lipca spektaklem "Romantycy" Hanocha Levina w reż. Grzegorza Chrapkiewicza, a szczególnym wydarzeniem festiwalu będzie premiera "Amadeusza" Petera Shaffera w reżyserii Anny Wieczur, która odbędzie się 8 lipca na Scenie im. G. Holoubka. W porywającej inscenizacji z muzyką na żywo w rolach głównych zobaczymy Marcina Hycnara oraz Adama Ferencego. Marcin Hycnar, zanim w telewizyjnym serialu "Sługa Narodu" wcieli się w postać, którą w ukraińskiej wersji grał Wołodymyr Zełeński, na teatralnych deskach wystąpi jako Wolfgang Amadeusz Mozart, natomiast Adama Ferencego zobaczymy jako jego zagorzałego wroga Antonio Salieriego.

Spotkanie muzyków w Wiedniu stało się przełomowe dla obydwu z nich. Frywolny, sprośny i niepoprawny Mozart, wiecznie poszukujący płatnego zajęcia, na dworze cesarza tworzy swoje najwspanialsze dzieła: „Wesele Figara”, „Don Giovanniego”, „Czarodziejski flet” czy wreszcie „Requiem”. Salieri nie może pojąć dlaczego ten bezpruderyjny błazen otrzymał od Boga tak wyjątkowy dar, który czyni go nieśmiertelnym, a Salierego ledwie poprawnym. Od tej pory zrobi wszystko, by doprowadzić do jego upadku.
Spektakl to hołd oddany muzyce, twórczości, bezkompromisowemu dążeniu do osiągnięcia absolutnego piękna. Pełne pasji przedstawienie realizowane z orkiestrą, śpiewakami i najlepszymi aktorami dramatycznymi stworzy wyjątkowe widowisko.
 
Na Scenie im. Gustawa Holoubka, poza "Rewizorem" w reż. J. Murawickiego, królują musicale! Znane i kochane "Kinky Boots", broadwayowski hit "Człowiek z La Manchy", "Cabaret" w ostatniej odsłonie z kreacjami Barbary Garstki i Modesta Rucińskiego oraz wspomniana powyżej premiera "Amadeusz".

Na Małej Scenie będzie można zobaczyć "Kruka z Tower" w reż. Aldony Figury z nagradzanymi rolami Katarzyny Herman i Konrada Szymańskiego, "Kobiety bez znaczenia" z kreacjami Haliny Łabonarskiej i Małgorzaty Niemirskiej, dwa dramaty Tadeusza Słobodzianka: "Sztuka intonacji" w reż. Anny Wieczur oraz "Fatalistę. Singerowską historię w V aktach" w reż. Wojciecha Urbańskiego, "Protest" na podstawie jednoaktówek Vaclava Havla oraz "kafkowskie" premiery ostatniego sezonu "Zamek" i "Pułapkę".

Teatr Dramatyczny gra również na Scenie Przodownik (ul. Olesińska 21). Będzie to cieszący się nieustającym od lat zainteresowaniem widzów spektakl "Mistrz i Małgorzata", który powstał w koprodukcji z Teatrem Malabar Hotel oraz "Uszedłem tylko ja sam" w reż. Agnieszki Glińskiej z kreacjami Katarzyny Herman, Anny Moskal, Agnieszki Roszkowskiej i Agnieszki Wosińskiej.
Letni Przegląd to doskonała okazja do nadrobienia repertuaru ostatnich sezonów teatralnych, spędzenia wspólnych wieczorów i zaproszenia gości odwiedzających stolicę, szczególnie  że 7 tytułów będzie można obejrzeć z angielskimi napisami. Teatr przygotował także ofertę dla seniorów i studentów oraz letnie pakiety. Szczegóły w repertuarze https://teatrdramatyczny.pl/repertuar oraz na stronie: https://teatrdramatyczny.pl/letnie-akcje

Źródło: Informacja prasowa