Nasz teatr logo

„Taśma” w Teatrze WARSawy

W Teatrze WARSawy, na Zamku Ujazdowskim, 27 i 28 czerwca można będzie obejrzeć spektakl „Taśma”. Sztuka w reżyserii Michała Siegoczyńskiego powstała na podstawie książki Stephana Belbera. Na scenie występują: Magdalena Popławska, Krzysztof Prałat, Adam Sajnuk.

O spektaklu:
„Taśma” to 80 minutowy spektakl pełen psychologicznych rozgrywek, zwrotów akcji, które prowadzą do zaskakującego finału. Dwójka licealnych kumpli spotyka się po latach. Jeden z nich – Vince to drobny dealer narkotyków. Drugi – Jon z podekscytowaniem czeka na premierę swojego pierwszego filmu, który zostanie wyświetlony na lokalnym festiwalu. Z początku niewinna rozmowa zaczyna się przeradzać w odkrywanie mroków przeszłości. Wszystko zmierza w kierunku bolesnej konfrontacji, która okazuje się ukartowanym planem Vince’a. „Taśma” to trzymający w napięciu, ale nie pozbawiony dowcipu thriller.
Recenzje:
W "Taśmie" Stephena Belbera publiczność, zamknięta w klaustrofobicznym wnętrzu pokoju taniego hotelu gdzieś w Michigan, uczestniczy w spotkaniu dwóch prawie trzydziestoletnich mężczyzn. Kiedyś byli szkolnymi przyjaciółmi. Dziś Jon jest reżyserem stojącym u progu filmowej kariery, a Vince lekkoduchem z Oakland, strażakiem dorabiającym na handlu kokainą.
Gdy okazuje się, że miłosne podboje nastolatków, pamiętane jako bolesne zadry tkwią w ich myślach przez lata, wieczór przeradza się w zimną psychologiczną rozgrywkę... Aktorzy trafnie realizują założenia taktyczne Belbera, a widz tylko dzięki nutce ironii wprowadzanej przez niesfornego Sajnuka, może przetrwać na " Taśmie" aż do nieoczekiwanego rozwiązania.  - Cezary Korycki
 
Trzymająca w napięciu opowieść o winie i karze w brawurowym wykonaniu młodych aktorów. - Roman Pawłowski "Gazeta Wyborcza”
 
W Starej Prochowni "Taśma" w reżyserii Michała Siegoczyńskiego z udziałem Magdy Popławskiej, polskiej Tyldy Swinton. Rola, w której ważne jest każde spojrzenie, gest, drżenie głosu. Rany boskie! - Łukasz Drewniak "Przekrój"