Nasz teatr logo

„Ryngraf” teatralny serial kryminalny w Lublinie


9 czerwca w Lublinie premierę będzie miała 3 część teatralnego serialu kryminalnego –„Ryngraf”. Przedstawienie zostało zrealizowane na podstawie opowiadań Marcina Wrońskiego „Trzej przyjaciele z budowy”, za reżyserię odpowiada Łukasz Witt-Michałowski. W rolach głównych występują: Przemysław Sadowski, Mirosław Zbrojewicz i Anna-Maria Sieklucka.

 Twórcy spektaklu zaznaczają, że wszystkie trzy części są integralne, jednakże nie trzeba oglądać ich po kolei, ponieważ fabuła nie jest ciągła. Spektakl będzie wystawiony w plenerze – w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie.

Akcja opowieści rozgrywa się w latach 50. XX wieku, w czasach wielkiej odbudowy w Polsce. Zyga, którego ponownie gra Przemysław Sadowski, pełni rolę dozorcy, a nie tak jak w poprzednich częściach komisarza policji. Szantaż, który wywiera na nim ubek (Mirosław Zbrojewicz) zmusza go jednak do poprowadzenia prywatnego śledztwa. Intrygę tą prowadzi u boku z Redaktor Szlachetką ze „Szandaru Ludu” (Anna-Maria Sieklucka). Aby dowiedzieć się kto i dlaczego spiskuje w budowlanym barakowozie, zapraszamy na spektakl do Lublina!

Fot: Łukasz Kaczanowski/Polska Press