Nasz teatr logo

Monodram „Meneliada” w Teatrze Ateneum. Warszawa


W najbliższy piątek 27 maja prapremiera monodramu „Meneliada” autorstwa Jerzego Niemczuka w Teatrze Ateneum. Marian Opania w roli bohatera monologu oraz reżysera sztuki.

„Meneliada” to monodram, którego bohaterem jest kloszard. Zapytaliśmy Mariana Opanie jak patrzy na świat jego bohater? –„Mniej więcej tak samo jak ja. Człowiek jest wart tyle ile może stracić. Na pewno nasi starsi bracia wiedzą i mówią jeszcze inaczej „trumna nie ma kieszeni”. W każdym bohaterze, nawet o najgorszej opinii, jak Hitler czy Putin, aktor grający tego człowieka powinien znajdować jakieś cechy ludzkie”.
Nawet nie wyobrażają sobie Państwo jak wiele o nas samych i o dzisiejszym świecie można opowiedzieć z perspektywy śmietnika i odpadów, którymi codziennie zasypujemy naszą planetę. Tak właśnie czyni bohater „Meneliady” – outsider o naturze filozofa, znawca jasnych i ciemnych stron  życia, ale i romantyk o czułym sercu, którego gra Marian Opania.
Menel z „Meneliady” kiedyś miał wszystko, dziś nie ma nic. A może… właśnie jest odwrotnie? – Informację o sztuce pochodzą z oficjalnej strony teatru.
Fot: Paweł Wodzyński/East News