Nasz teatr logo

„Kobieta i życie” Teatr WARSawy w Teatrze Ateneum


13 i 14 maja Teatr WARSawy zaprasza widzów do Teatru Ateneum na spektakl autorstwa Maliny Prześlugi „Kobieta i życie” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Na scenie zobaczymy: Kamillę Baar, Polę Dębkowską, Klaudie Janas oraz Jowitę Kropiewnicką.
„Kobieta i życie” to sztuka o poszukiwaniu własnej tożsamości. O pragnieniu wolności i rosnącym poczuciu siły ze wspólnego buntu. Tekst zainspirowany złością, żalem, bezsilnością czy niezgodą, ale w geście solidarności. Komentujący aktualną rzeczywistość i wpisujący się w głos kobiet.
Historia życia, która może być zdarzeniem każdej z kobiet. Również jej babki, matki, siostry, przyjaciółki. Kobiecych żyć, splątanych i połączonych w jedną opowieść. Jest to wielowarstwowy, obowiązkowy i niosący przesłanie spektakl.
Sztuka o schematach, w które wpadamy i od dziecka „wdrukowuje” się nam w głowy. O życiu w kliszach społecznych. O dorastaniu w poczuciu winy i o wiecznym niespełnionym zaspokajaniu potrzeb…innych ludzi. Niby banalne. Ale właśnie ten „banał” pozwala nam dostrzec w czym wzrastamy i czym jesteśmy wypełniani od dziecka. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni.
Informację o sztuce pochodzą z notki prasowej.