Nasz teatr logo

"Literówka" w Teatrze Zagłębia

Teatr Zagłębia zaprasza najmłodszych na premierę dziecięcego spektaklu "Literówka" w reżyserii Moniki Kiwak, która odbędzie się 7 lipca w sosnowieckim Przystanku Otwartej Kultury.
    „Literówka” to zaproszenie do twórczej zabawy z literami i wyobraźnią. To skok w wielowymiarowe doświadczenie liter, które mogą być tak różnorodne, jak świat, który nas otacza. Spektakl stworzony został z myślą o dzieciach w wieku 4-6 lat i bliskich im dorosłych. Organizatorzy wykorzystują wizualny i choreograficzny potencjał liter, proponują działania twórcze oparte na zabawie ruchowo-wizualnej, tak aby dawać dzieciom jak najwięcej powodów do zaprzyjaźniania się z literami.
   Litery są okrągłe, kanciaste, zdobione, a czasem nagie. Z brzuszkami, daszkami, kropkami, ogonkami, a czasem z innej planety. Pojedyncze, w parach, w grupach, a czasem zespołowo się nie zgadzają. W książkach, zeszytach, na językach, wyświetlaczach, w miastach, na wsiach i chodnikach. One są tu!
   W obsadzie Agnieszka Bieńkowska i Weronika Janosz. Scenografię, kostiumy i muzykę opracował Kuba Drzastwa, zaś choreografię Magda Wolnicka. 
   Spektakl powstał na podstawie szkicu stworzonego przez Kolektyw TUKK, w ramach projektu Sztuka się Robi 2023 w Teatrze Miniatura w Gdańsku.