Nasz teatr logo

Festiwal Teatrów Ulicznych OFF w Poznaniu

Festiwal Teatrów Ulicznych OFF zawładnie poznańskimi placami Wolności i Kolegiackim pomiędzy 3 a 5 lipca. Wydarzenie organizuje Teatr Ósmego Dnia, a widzowie obejrzą sześć spektakli ulicznych.
   Motywem przewodnim festiwalu jest hasło „Bestia spada na ziemię”. Jego uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się temu, co jest bestią we współczesnym świecie, czego się boimy, na co czekamy i czego spodziewamy się w najbliższej przyszłości.
  W plenerze zobaczymy trzy nowe produkcje laureatów 18. konkursu na scenariusz nowych spektakli „OFF: Premiery / Prezentacje”. Grupa Modern Duo przeniesie nas w czas wspomnień w spektaklu „Pod gruszą”, wykorzystując w swoim spektaklu kultową przyczepę kempingową „Niewiadów”. W roku 2076 roku dzieje się akcja kolejnego spektaklu „TEKKK-Ło spada na Ziemię” stworzonego przez Trupę Santa Mony. W piątek 5 lipca zobaczymy spektakl Grupy Pomarańcze „W nicość” o Człowieku wciąż zapętlonym w błędach historii, w której niepokojąco często zakłada na siebie maskę „bestii”. 
   Premierowy spektakl  „Stracony sens” zaprezentuje też Teatr Ósmego Dnia, który obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia. Gościnnie ze sztuką „Arcadia” wystąpi też teatr KTO z Krakowa, a zwieńczeniem festiwalu będzie słynna „Arka” Ósemek.