Nasz teatr logo

"Ile maggi do rosołu" w Teatrze Baza

Stołeczna teatralna grupa Związek Impulsywny wystawia 26 czerwca w Teatrze Baza premierę sztuki „Ile maggi do rosołu” w reżyserii Julii Bochenek i Miłosza Broniszewskiego.
   W mieszkaniu, w którym teraźniejszość spotyka się z przeszłością, Kobieta, Opiekun, Dziewczyna i Chłopak próbują poradzić sobie z nieuchronnym postępem choroby Starszej Kobiety. Stawiają czoła wymazywaniu, zapominaniu, usuwaniu, rozpadowi, gubieniu, zamieraniu, więdnięciu, marnieniu – ale też mniej filozoficznym ideom, bo przecież choroba Alzheimera to najczęściej konkretne problemy, wymagające realnych rozwiązań. Mimo iż całkowita pustka wydaje się nieuchronna, bohaterowie w niecodziennych okolicznościach podejmują walkę o pozostałe strzępy życia – nawet gdy przeszkodą są oni sami. 
   Na scenie wystąpią: Julia Bochenek, Miłosz Broniszewski, Michał Ferenc i Melania Kowalczyk. Scenariusz spektaklu napisał Miłosz Broniszewski, konsultacji reżyserskich i coachingu aktorskiego udzielił Andrei Zagorodnikov, zaś scenografię, kostiumy i lalkę zaprojektowała Nina Janiak. Zdjęcie do plakatu autorstwa Karoliny Czyż - Patryk Koć.