Nasz teatr logo

"W 80 dni dookoła świata" w Teatrze Jaracza w Olsztynie

Duża Scena Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie wystawia premierowo 29 czerwca inspirowaną powieścią Juliusza Verne’a sztukę „W 80 dni dookoła świata” w reżyserii Piotra Ratajczaka.
   „W 80 dni dookoła świata” na motywach powieści Juliusza Verne’a to spektakl familijny, pełen przygód i wciągających opowieści o różnych kulturach i tolerancji. Po przeszło 150 latach od powstania powieści Verne’a twórcy wciąż widzą w niej inspirację do zabawy, promowania otwartej postawy na świat i wspaniały materiał do budowania na scenie fascynujących krain. Bohaterowie podróżujący po świecie wciąż są intrygujący, ponieważ kierują się odwagą, fantazją, uczciwością i życzliwością wobec innych ludzi.
   Na scenie wystąpią: Jarosław Borodziuk, Artur Steranko, Mikołaj Trynda, Marcin Tyrlik, Małgorzata Rydzyńska, Alicja Parczewska, Katarzyna Kropidłowska, Emilia Lewandowska i Grzegorz Gromek. Scenografię i reżyserię świateł przygotował Marcin Chlanda, kostiumy zaprojektowała Katarzyna Sobolewska, a choreografię - Arkadiusz Buszko. Muzykę do spektaklu napisała Anna Stela.