Nasz teatr logo

"Za dużo wszystkiego" w TR Warszawa

Zespół TR Warszawa zaprasza 28 czerwca na premierę spektaklu “Za dużo wszystkiego” w reżyserii i według scenariusza Michała Buszewicza.
   „Za dużo wszystkiego” to próba zmierzenia się z mechanizmami organizującymi relacje pracy, z cieniami i blaskami rywalizacji, terrorem deadlinów i wszechobecnym przemęczeniem. Jak to się stało, że moment odpoczynku coraz częściej odkładamy na tzw. później, naiwnie wierząc, że wytrzymamy więcej (stając się ciałami idealnymi i nieśmiertelnymi)? Dlaczego nam się wydaje, że doba wytrzyma więcej, że nasze życia wytrzymają więcej, że z niewiadomego źródła nadejdzie w końcu upragniona pochwała albo nagroda i nagle wszystko się zmieni? Ile pracy trzeba włożyć, żeby spełniły się napędzane paliwem indywidualizmu pragnienia o byciu kimś wyjątkowym, kimś nie do zastąpienia, nie do podrobienia?
   Praca jako faktor najmocniej definiujący nasze życie to informacja, którą czasem podajemy jeszcze zanim się komuś przedstawimy z imienia. To pole zmagań z naszym własnym poczuciem winy za to, że nie robimy tyle, ile byśmy chcieli albo mogli. To obszar, w którym rywalizujemy sami ze sobą. Czy żeby utrzymać pozycję w tym wyścigu, trzeba biec najszybciej jak się umie, a żeby przesunąć się do przodu – trzeba to robić jeszcze szybciej? Czy da się w ogóle dobiec do mety?
   Na scenie wystąpią: Karolina Bednarek, Dobromir Dymecki, Mateusz Górski, Natalia Kalita i Rafał Maćkowiak, zaś w projekcjach wideo zobaczymy Adama Woronowicza. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Dorota Nawrot, muzykę napisała Aleksandra Gryka, zaś za realizację video odpowiada Michał Dobrucki. Choreografię opracowała Katarzyna Sikora, a światła reżyseruje Klaudyna Schubert.