Nasz teatr logo

"Handlarze gumek" w Teatrze 6.piętro

Sztuka „Handlarze  gumek” izraelskiego dramatopisarza Hanocha Levina zagości premierowo już 28 czerwca na deskach Teatru 6.piętro. Reżyseruje Adam Sajnuk, a w obsadzie Katarzyna Dąbrowska, Borys Szyc i Grzegorz Małecki. Kabaret metafizyczny z muzyką na żywo, w którym marzenia nigdy się nie spełniają, o ich spełnieniu można tylko pomarzyć, a śmieszne i tragiczne splecione jest ze sobą tak samo jak ciała kochanków w uścisku miłosnym.
   Bohaterowie sztuki, trójka czterdziestoletnich singli, starają się stworzyć trwałe związki, ale ich starania, u podstaw których leży głęboka samotność oraz przejmująca tęsknota za bliskością, wyglądają często jak negocjacje handlowe. Ich relacje przypominają grę w cymbergaja, do którego nawiązuje nazwisko jednego z bohaterów: zbliżają się do siebie gwałtownie, tylko po to, aby z impetem się odbić.
   „Levin w brutalny, ale i niezwykle komiczny sposób dobiera się do najczarniejszych zakamarków ludzkiej osobowości: chciwości, zazdrości, lenistwa. Ich dialogi na przemian śmieszą, żenują, wywołują współczucie i złoszczą i być może niejeden z widzów będzie miał ochotę wtargnąć na scenę i mocno potrząsnąć bohaterami, żeby wybudzić ich z egoistycznych snów o bogactwie, sławie i idealnym seksie…” - opowiada Adam Sajnuk, reżyser spektaklu.
   A wszystko to rozgrywa się przy akompaniamencie granej na żywo muzyki Michała Lamży, songów rodem z Brechta czy Bowiego i w scenografii Katarzyny Adamczyk mieniącej się światłami nocnego miasta i rozgwieżdżonego nieba. Za choreografię odpowiada Jarosław Staniek, zaś przygotowaniem wokalnym zajęła się Anna Serafińska.