Nasz teatr logo

"Mary Poppers" w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu

Pierwszy queerowy dramat o Wałbrzychu, tęczowej stolicy Śląska, będzie miał swoją premierę 28 czerwca na Scenie Kameralnej Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego. „Mary Poppers” autorstwa Piotra Soszyńskiego reżyseruje trio: Burcewicz-Cegielska-Mroczek.
   Fantastyczny Wałbrzych, jakiego nie znacie. Opowieść o miłości, nostalgii i szaleństwie. Paweł Soszyński – pisarz o niesamowitej wyobraźni, zmarły w 2021 roku krytyk teatralny i dramaturg, zabierze was w podróż po na pozór zwykłych barach i zapuszczonych salonach, w których kurz mieni się kolorami tęczy.  Napisany specjalnie dla wałbrzyskiej aktorki Angeliki Cegielskiej dramat pełen jest tajemnic – niejasnych, a zarazem bardzo żywych wspomnień, a może snów? „Mary Poppers” zderza indywidualne historie – pełne bólu, delikatności i złości –  z perspektywą dosłownie kosmiczną.  „Piotruś Pan nie jest chłopcem, który nie chce dorosnąć – jest kimś, kto nie chce być mężczyzną” – pisze Soszyński w tej mniejszościowej, odmieńczej opowieści, stworzonej dla kobiety i wykraczającej poza płciowe konwenanse.
   W obsadzie Angelika Cegielska z gościnnym udziałem Mirelli Burcewicz. Dramaturgię opracował Witold Mrozek, zaś opiekę artystyczną nad projektem objął Seb Majewski. Spektakl powstał w ramach Wolnych Scen Inicjatyw Aktorskich.