Nasz teatr logo

"Mahamaya Electronic Devices" w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

Na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka w Warszawie 26 czerwca odbędzie się polska premiera przedstawienia „Mahamaya Electronic Devices" według scenariusza i w reżyserii znanego dramatopisarza i laureata Paszportu "Polityki" Iwana Wyrypajewa.
   To dynamiczne przedstawienie, które prowokuje widzów do eksploracji własnej natury, które zostało bardzo dobrze przyjętej na premierze w londyńskim teatrze Sadler's Wells. Aktorzy występujący na scenie nie wcielają się w żadną rolę, jedynie prowadzą ze sobą bezosobowy dialog, który prześwietla ukryte aspekty ludzkiej natury. „Mahamaya” pyta o istotne kwestie związane ze społeczeństwem, psychologią, filozofią, technologią i sztuczną inteligencją. Tytuł sztuki nawiązuje do pochodzącego z filozofii Wschodu pojęcia „mahamaya” – wielkiej iluzji angażującej świadomość człowieka i przesłaniającej prawdę. 
   Spektakl zawiera połączenie transowej muzyki elektronicznej oraz teatru na żywo i prezentuje narrację, która nie tylko prowokuje do myślenia, ale też oszałamia wizualnie. Oprawę „Mahamaya” stanowią grafiki zaprojektowane przez zespół Full Metal Jacket oraz elektroniczna muzyka Jacka Jędrasika. Scenografia składa się wyłącznie ekranów, krzeseł i ekranu. Występują: Antigone Duchesne, Gladston Mahib, Philippe Tłokiński, Elizaveta Burmakova i Catalina Cazacu. Sztuka w całości odbywa się w języku angielskim.