Nasz teatr logo

"Czułe słówka" w Och-Teatrze

W warszawskim Och-Teatrze 25 czerwca odbędzie się prapremiera spektaklu "Czułe słówka" w reżyserii Pawła Paszty. To pierwsza w Polsce sceniczna adaptacja książki, na podstawie której powstał nagrodzony pięcioma Oscarami film.
   Historia bohaterów tej opowieści pokazuje, jak różne relacje mogą wpływać na nas, jak czasem kłamiemy, bo nie umiemy inaczej, albo jesteśmy szczerzy za bardzo, aż do bólu, czy prowokując konflikty. Spektakl ukazuje losy relacji nadopiekuńczej matki (Aurory) i jej córki (Emmy), od momentu narodzin aż do przedwczesnej śmierci jednej z nich. Kobiety łączy bardzo bliska, ale nieoczywista więź. Nosząca znamiona zarówno głębokiej i czułej miłości, jak również toksycznej i trudnej do zniesienia lękowej zależności oraz kontroli. Przez soczewkę ich relacji oglądamy ich związki z mężczyznami, zmagania z codziennym życiem i problemami. „Czułe słówka" to historia opowiedziana wzruszająco, ale nie ckliwie; momentami refleksyjna, momentami komiczna. Idealny materiał na wspaniałe kreacje aktorskie, które nasza obsada gwarantuje.
   Na scenie wystąpią: Alicja Czerniewicz, Aleksandra Popławska/Katarzyna Gniewkowska, Eliza Rycembel, Krzysztof Dracz, Sławomir Holland i Karol Lelek. Muzyką napisał Tomasz Jakub Opałka, scenografię i kostiumy zaprojektowała Aleksandra Szempruch, a światła reżyseruje Paweł Paszta.
Fot. Wojciech Olkuśnik/East News