Nasz teatr logo

"Ciało. Pamiętnik" w Świetlicy Nowego Teatru w Warszawie

W Świetlicy Nowego Teatru w Warszawie 22 czerwca odbędzie się premiera spektaklu „Ciało. Pamiętnik” w reżyserii Karoliny Kowalczyk. Spektakl powstał przy współpracy Nowego Teatru z Akademią Teatralną w Warszawie.
   W okresie dojrzewania ciało przechodzi przez cały szereg wymagających, niełatwych procesów. Nie pyta nas o opinię, nie czeka na przyzwolenie – przeobraża się, nie patrząc na to, czy za nim nadążamy. Możemy prosić, możemy się buntować, możemy udawać, że nas to nie dotyka. Ciało zawsze będzie wiedziało lepiej i zrobi to, co uzna za słuszne, choćby na przekór nam.
   Jeśli każda blizna młodego ciała jest rozdziałem, każde znamię stroną, każdy włos zdaniem, każdy pryszcz przecinkiem, to jaką historię mogą nam opowiedzieć ci którzy swojej nastoletniości doświadczają tu i teraz?
   Spektakl „Ciało.Pamiętnik” powstał przy współpracy Nowego Teatru z Akademią Teatralną w Warszawie, w ramach realizacji projektu „Margines Mojego Ciała”. Podczas trwającego pół roku procesu jedenaście młodych osób mierzyło się artystycznie z tematem nastoletniego ciała. Dodatkowo pracę wspierała psychoseksuolożka Weronika Walkiewicz. Efektem jest spektakl, w którym ciałopokolenie Z otrzymuje głos i przestrzeń do podzielenia się swoimi lękami, spostrzeżeniami i potrzebami.
   Występują: Natasza Ciechanowicz, Lidka Dombrowicz, Karolina Gołębiewska, Lena Grzegorek, Oliwia Motyka-Radłowska, Bruno Pacześniak, Anastasiia Panashchuk, Maks Praszyński, Mati Socik, Hanka Słyk i Ola Świerczewska. Dramaturgię opracowała Natalia Królak, a scenografię i kostiumy zaprojektował Marek Idzikowski. Muzykę napisał Jakub Buchner, za wideo odpowiada Michał Domański, zaś choreografię opracowała Izabela Chlewińska.