Nasz teatr logo

"Kosmetyka Wroga" w Teatrze Układ Formalny

Teatr Układ Formalny zaprasza na premierę spektaklu „Kosmetyka Wroga” w reżyserii i adaptacji Grzegorza Grecasa już 22 czerwca we wrocławskim Centrum na Przedmieściu.
   „Kosmetyka Wroga” to adaptacja bestsellerowej powieści Amélie Nothomb opowiadającej o ciemnej stronie ludzkiej natury. Nowa wersja spektaklu powstała na bazie realizacji, która była jedną z pierwszych w dorobku wrocławskiej sceny.
   Jerome Angust obudził się tego ranka z myślą, że to będzie dobry dzień. Nie przewidział awarii samochodu, pogubionego kierowcy z aplikacji i nieoczekiwanej zmiany peronu miejskiej kolejki. Na domiar złego, w oczekiwaniu na kolejny pociąg, przysiada się do niego samozwańczy Król Peronu – Textor Texel. Znoszona kurtka, dwie różne skarpetki i sklepowy wózek pełen skarbów i śmieci pozwalają domyślić się, jak będzie przebiegać ta rozmowa.
   Jednak Textor Texel nie zaczepia Jerome’a, by prosić o jałmużnę. Jego misja jest znacznie bardziej skomplikowana i posiada wewnętrzną strukturę. Jerome będzie musiał wysłuchać trzech opowieści i zaśpiewać piosenkę, by odkryć prawdziwe intencje swojego towarzysza. Ale wszystko w swoim czasie – jak wiemy, opóźnienia pociągów mogą ciągnąć się w nieskończoność.
   Na scenie zobaczymy Adama Michała Pietrzaka i Macieja Rabskiego, odpowiedzialnego także za scenografię. Światła i projekcje stworzył Kacper Scheffler, zaś kostiumy opracowała Barbara Scheffler.