Nasz teatr logo

"Metoda na serce. Śledztwo" w Teatrze Powszechnym w Warszawie

Teatr Powszechny w Warszawie zaprasza w sobotę 22 czerwca na premierę spektaklu „Metoda na serce. Śledztwo” w reżyserii Katarzyny Szyngiery, niedawnej laureatki Paszportu „Polityki”. Sztuka powstała na motywach 1. sezonu „Śledztwa Pisma” autorstwa Mirosława Wlekłego. 
   To opowieść o Agacie i Janie, parze, która manipulowała wieloma osobami i dopuszczała się przemocy, a jednak przez lata udawało się jej uniknąć odpowiedzialności. Dla jednej była szlifierką diamentów, dla drugiej przyjaciółką amerykańskich prawników, dla trzeciej słynną artystką. On z kolei był wpływowym prokuratorem, niekiedy szefem banku, a czasem po prostu ochroniarzem w supermarkecie… Głośna historia Agaty i Jana ma swój ciąg dalszy i wraca w spektaklu teatralnym.
   „Czy kogoś zamordowano? Czy kogoś uprowadzono? Na podstawie jakiego paragrafu my mamy przyjechać?” – pytali policjanci. „Najbardziej niesamowita i nietypowa sprawa w mojej karierze detektywistycznej i policyjnej” – rozkładał ręce emerytowany szef CBŚ.
   „To ona była reżyserką! I scenarzystką jednocześnie” – domyśla się jedna z ofiar. A może tylko „wykonawczynią pewnego planu”? A co jeśli znany psycholog kryminalny ma rację mówiąc, że „trzeba najpierw samemu to przeżyć, żeby w pełni zrozumieć”?
   W spektaklu wystąpią: Karolina Adamczyk, Grzegorz Artman, Klara Bielawka, Aleksandra Bożek, Grzegorz Falkowski, Mamadou Góo Bâ, Maria Robaszkiewicz, Ewa Skibińska, Oskar Stoczyński i Julian Świeżewski. Scenografię zaprojektowała Milena Czarnik, a kostiumy Arek Ślesiński. Muzykę skomponował Jacek Sotomski. Operatorem podczas pracy nad fragmentem filmowym spektaklu był Michał Stajniak.

#premiera #spektakl #teatr #kultura #kulturalnawarszawa #kulturawwarszawie #MetodaNaSerceŚledztwo #teatrpowszechnywarszawa @teatr_powszechny_warszawa @sledztwopisma @miroslawwlekly @karola_adamczyk @grzegorz_artman_official @klara_bielawka @falkowskigrze @mamadou.ba.bure @e_skibinska @oskar_stoczynski @julianswiezewski @milenczar @jaceksotomski @arek.slesinski @aleksandramatlin @michal_stajniak