Nasz teatr logo

"Houdini. Odyseja magiczna" w Teatrze Żydowskim

Ostatnia premiera tego sezonu w Teatrze Żydowskim poświęcona będzie iluzjoniście wszech czasów Harremu Houdiniemu. Premierowe spektakle „Houdini. Odyseja magiczna” w reżyserii i według scenariusza Michała Walczaka już 14 i 15 czerwca.
   Największy magik w dziejach, pierwszy celebryta Ameryki, potomek żydowskich imigrantów i artysta ucieczek wraca na scenę w escape musicalu, opowiadającym o jego życiu i tajemniczej śmierci, którą próbuje rozwikłać wdowa – Bess Houdini. Co roku w Halloween urządza seans spirytystyczny, czekając na sygnał z zaświatów od męża, który nie raz wymknął się śmierci. Gdy kolejne seanse nie przynoszą rezultatów, a świat szykuje się do wojny, Bess traci w wiarę w moce Houdiniego, który właśnie wtedy zjawia się – i porywa żoną w magiczną odyseję. Państwo Houdini odwiedzają Londyn, Paryż, Nowy Jork i Warszawę – w której Houdini poznaje Piłsudskiego i magicznym trickiem pomaga Polakom wygrać bitwę, zwaną cudem nad Wisłą. Czy iluzjonista i magik może powstrzymać wojnę? 
   „Houdini. Odyseja magiczna” to musicalowy escape room i kolejna po „Circus Kafka” wyprawa do czasów, w których ezoteryka miesza się z technologią, a lęk o przyszłość z wiarą w wolność, której symbolem jest najsłynniejszy, żydowski trickster XX wieku: Harry Houdini.
   Na scenie wystąpią: Ewa Dąbrowska, Adrianna Dorociak/Adrianna Kieś, Izabella Rzeszowska, Piotr Sierecki, Małgorzata Trybalska, Marek Węglarski i gościnnie – odpowiedzialny za sztukę iluzji, eskapologii i efekty specjalne - Wojciech Rotowski. Muzykę do spektaklu napisał Andrzej Izdebski, scenografię i kostiumy zaprojektowała Agata Stanula, zaś choreografię ustawiła Alisa Makarenko.

Fot. Wojciech Olkuśnik/East News

#premiera #teatr #spektakl #kultura #kulturawwarszawie #kulturalnawarszawa #houdini #teatrzydowski @teatrzydowski @walczak_michal @adkado @adrianna_kies @izabellarzeszow @wojtek_rotowski @agata.stanula @alisa_makarenko