Nasz teatr logo

"Miarka za miarkę" w Teatrze Siemaszkowej w Rzeszowie

Laureaci Złotego Yoricka - konkursu na najlepszą polską inscenizację dzieł dramatycznych Williama Szekspira zapraszają 14 czerwca do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na premierę szekspirowskiej sztuki „Miarka za miarkę” w reżyserii Szymona Kaczmarka.
   „Miarka za miarkę” to „utwór zbyt tragiczny, żeby być komedią i zbyt ironiczny, żeby być tragedią”. Żywiołowy i frywolny komizm przeplata się w nim z poważną i przenikliwą refleksją nad mrocznymi stronami ludzkiej psychiki.
   W największym skrócie to historia o niebezpieczeństwach nadużywania władzy i sztuczkach, jakimi posługują się ludzie, by zmusić innych do postępowania zgodnie z ich wolą. Szekspir pokazuje, że raz wywalczone prawa nigdy nie są dane na zawsze, a frazesy o porządku i sprawiedliwości często służą za maskę dla realizacji egoistycznych interesów.
   W obsadzie: Robert Żurek, Mateusz Marczydło, Kaja Kozłowska-Żygadło, Marek Kępiński, Jakub Gąsior, Michał Chołka, Adam Mężyk, Justyna Król, Aniela Kowalska, Paweł Gładyś, Anna Demczuk, Maciej Karbowski. Dramaturgię spektaku opracował Żelisław Żelisławski, scenografię zaprojektowała Kaja Migdałek, a kostiumy – Marta Śniosek-Masacz. Muzykę napisał Kamil Tuszyński, a światło i projekcje przygotował reżyser Szymon Kaczmarek.