Nasz teatr logo

"Lisy nie kłamią" w Zdrojowym Teatrze Animacji

Przeznaczoną dla dzieci sztukę „Lisy nie kłamią” autorstwa Ulicha Huba w reżyserii Anny Wolszczak wystawi Zdrojowy Teatr Animacji im. Bogdana Nauki w Jeleniej Górze–Cieplicach. Prapremiera przedstawienia, w którym na scenie pojawiają się lalki i aktorzy, odbędzie się w piątek 14 czerwca.
   Sztuka Ulrich Hub opowiada o chytrym lisie, klasycznej postaci z bajek, oraz o tym, dlaczego czasem tak trudno nam dostrzec prawdę, zwłaszcza gdy dotyczy nas samych. Będzie to pełna szalonych zwrotów akcji, a zarazem dająca do myślenia historia o szczerości i obłudzie – sprawach, które od czasów Ezopa ani trochę nie przestały być aktualne.
   „Lisy nie kłamią” w 2014 znalazła się na liście Białych Kruków – White Ravens. Jest to lista najbardziej godnych uwagi książek dla dzieci z całego świata, przygotowywana corocznie przez specjalistów z Internationale Jugendbibliothek w Monachium.
   Reżyser Anna Wolszczak w swojej twórczości skupia się na budowaniu autorskiego języka teatru wizualnego oraz materii ożywionej. W procesie twórczym lubi balansować pomiędzy działaniami fizycznymi, performansem i sztukami wizualnymi. Za scenografię i lalki odpowiada Marek Idzikowski, a muzykę skomponowała Katarzyna Bem.
   W przedstawieniu wystąpią: Aga Ejsmont, Radosław Biniek, Diana Jonkisz, Dorota Fluder-Głowacka, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper i Jacek Maksimowicz.