Nasz teatr logo

"(Nie)pożądane" w Teatrze Potem-o-tem

W poniedziałek 11 czerwca, gościnnie na scenie Teatru Potem-o-tem, odbędzie się premiera monodramu „(Nie)pożądane” w reżyserii i z muzyką Przemysława Kaczyńskiego.
   Dwie kobiety. Dwie historie. I walka z własnymi demonami. Kto w niej wygra? Powieść „(Nie)pożądane” autorstwa artystycznego duetu, który tworzą Marta Bańkowska-Skoczeń i Jarosław Mikołaj Skoczeń, to podróż po meandrach ludzkiej psychiki, odsłaniająca jej kruchość i złożoność. Czy można wierzyć własnemu umysłowi? To pytanie, z którym zostawia czytelników zarówno powieść „(Nie)pożądane”, jak i monodram, który zainspirował jej powstanie.
   Helena i Jasmina – bohaterki powieści – to skrajnie różne osobowości. Helena mierzy się z depresją i lękiem. Desperacko poszukuje czegoś, co sprawi, że jej egzystencja będzie bardziej znośna. Jasmina prowadzi intensywne życie i czerpie z niego pełnymi garściami. Jest świadoma swojej atrakcyjności i śmiało eksploruje własną seksualność. Losy dwóch tak różnych od siebie kobiet są splecione w zaskakujący sposób. Każda z nich inaczej odbiera świat, każda ma inne pragnienia. Podążając za pełną napięć opowieścią prowadzoną z perspektywy obydwu bohaterek, czytelniczki i czytelnicy odkryją, że łączy je o wiele więcej niż obsesyjna potrzeba miłości. 
   „(Nie)pożądane” to proza mocna, ale też bardzo kobieca i zmysłowa. Wyraziste portrety psychologiczne i subtelna gra nawet najbardziej skrajnymi emocjami to jej znaki rozpoznawcze. 
   Na scenie, w dniu oficjalnej premiery powieści,  wystąpi Marta Bańkowska-Skoczeń.