Nasz teatr logo

"Kulawa kaczka i ślepa kura" w Teatrze Lalek Guliwer

Dziewiątego czerwca w Teatrze Guliwer odbędzie się ostatnia premiera sezonu - spektakl „Kulawa kaczka i ślepa kura” na podstawie książki Ulricha Huba. Widzowie i widzki stołecznej sceny będą mieli okazję zobaczyć kolejny spektakl w reżyserii Anny Przygody i Tomasza Kowola, tym razem będzie to historia o nieoczywistej odwadze.
   Na Scenie Liliput spotkają się dwie, zupełnie różne od siebie, postaci: introwertyczna kaczka i niezwykle towarzyska kura, które wyruszą we wspólną podróż po marzenia. Co wyniknie ze spotkania utykającej kaczki i kury, która nie widzi? Czy, mimo napotkanych przeciwności, odnajdą własne miejsce w świecie? 
   Postaci stworzone przez Ulricha Huba próbują dotrzeć do tajemniczego miejsca, jednocześnie pokonując też odległość między własnymi charakterami. Czy pomogą w tym wyobrażenia na temat świata przeniesione z przeczytanych wcześniej powieści? Czy lepiej pozwolić wyobraźni działać i dać się ponieść przygodzie? Ostatecznie odpowiedź może być na wyciągnięcie dzioba.
   Najbardziej w całej historii spodobała nam się relacja tych postaci. Jest to mądra i pouczająca opowieść o poszukiwaniu przyjaźni. Każdy ma prawo do własnej dziwności, własnej osobności i takie poczucie chcemy pozostawić w widzach i widzkach. Przedstawimy te historie zarówno w żywym planie, jak i za pomocą form lalkowych, co pomoże nam ukazać ją z różnych perspektyw – mówią Anna Przygoda i Tomasza Kowol.
   Przekładu książki Wydawnictwa Dwie Siostry dokonała Eliza Pieciul-Karmińska, za adaptację i piosenki do spektaklu odpowiada Mariusz Gołosz. Scenografia, kostiumy i lalki są autorstwa Aleksandry Starzyńskiej, projekcje multimedialne stworzył Amadeusz Nosal, a muzykę do spektaklu skomponował Tomasz Kowol. Do współpracy duet reżysersko-aktorski zaprosił także Damiana Pawellę, który czuwa nad reżyserią świateł. 
   Na scenie zobaczymy Annę Przygodę i Tomasza Kowola, którzy oprócz reżyserii, wcielą się w tytułowe.