Nasz teatr logo

"O północy w lunaparku" w Teatrze Rampa

Rewitalizacyjny horror musical „O północy w lunaparku” w reżyserii Joanny Górniak i Anny Sandowicz zagości na deskach Teatru Rampa w piątek 7 czerwca.
   Wakacje architekta Jana zmieniają się w horror, gdy zapomina o urodzinach córki, randce z żoną i odwołuje urlop, bo jego szefowa Agata żąda dokończenia wynalazku, który uratuje firmę przed bankructwem. Rewolucyjny projekt Jana – odsypialnia – to kapsułowy system regenerujący układ nerwowy, który poprzez błyskawiczne drzemki zwiększy wydajność pracowników i zrewitalizuje przepracowanych warszawiaków. Agata wraz z inwestorem i developerem Mathieu Richardsem chcą zbudować odsypialnię na terenie Parku Praskiego, gdzie przed wojną znajdował się lunapark Sto Pociech. Jan tworzy projekt i wracając do domu wsiada do tramwaju, w którym spotyka osobowości z różnych baśni i czasów, jadące na bal z okazji święta Warszawy. Jak potoczą się jego losy? Czy zostanie królem balu i poślubi Syrenkę…?
   Teatr Rampa zaprasza na bal „O północy w Lunaparku” wszystkich, którzy szukają work-life balance i próbują godzić gotowość do ciężkiej pracy oraz głębokiego relaksu.
   W obsadzie uczestnicy warsztatów musicalowych projektu Otwarta Rampa. Scenariusz odjechanego spektaklu napisali Michał Pabian i Michał Walczak, który napisał także teksty piosenek. Muzykę skomponował Marek Lipski, który objął także kierownictwo muzyczne nad projektem. Choreografię opracowała Marta Ciosek, a kostiumy – Eliza Parol. Światla ustawił Andrzej Kulesza, a projekcje stworzyła Martyna Domozych. Plakat autorstwa Pawła Sky.