Nasz teatr logo

"Charlie zmienia się w kurczaka" w Teatrze Miniatura w Gdańsku

Kolejnym spektaklem przygotowanym na Dzień Dziecka jest „Charlie zmienia się w kurczaka” w reżyserii Roberta Drobniucha. Premiera 1 czerwca w Teatrze Miniatura w Gdańsku.
   Światowa prapremiera bestsellerowej książki brytyjskiego autora Sama Copelanda o chłopcu, który pod wpływem stresu, lęku czy niepokoju zmienia się w różne zwierzęta. Powody do takich emocji zawsze się znajdą, więc próbuje ze szkolnymi przyjaciółmi znaleźć sposoby, żeby nad tą przypadłością zapanować. Powieść jest pełna humoru, ale pozwala też czytelnikom odkryć przydatne narzędzia do radzenia sobie z własnymi emocjami. Premiera w ramach sezonu pod hasłem #czułość, ale zapowiada już sezon 2024/2025 pod hasłem #chłopaki, podczas którego będziemy się zastanawiać, jak to jest być chłopakiem we współczesnych czasach.
   W obsadzie: Kamil Marek Kowalski, Jakub Ehrlich, Magdalena Żulińska, Piotr Kłudka, Dariusz Czarniecki / Krzysztof Kozak, Krystian Wieczyński, Edyta Janusz-Ehrlich i Wioleta Karpowicz. Muzykę napisał Piotr Kurek, scenografię opracowali Magdalena Łazarczyk i Łukasz Sosiński, a kostiumy zaprojektowała Grupa Mixer. Za światła odpowiada Prot Jarnuszkiewicz.