Nasz teatr logo

"Momo" w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Najnowszą premierę dziecięcą Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaplanowano – nie dziwota – na 1 czerwca. Na scenie zobaczymy sztukę Michaela Ende „Momo” w reżyserii Mateusza Przyłęckiego.
   Momo to dziewczynka, która ma dar słuchania, dar bycia „tu i teraz”. W mieście, w którym mieszka pojawiają się pewnego dnia tajemniczy szarzy panowie. Namawiają mieszkańców, żeby deponowali u nich swój wolny czas. Przekonują ich, że powinni teraz zrezygnować z przyjemności i skupić się na tym, żeby wykorzystać swój czas jak najbardziej pożytecznie, np. więcej pracować. Obiecują im, że w ten sposób będą mogli prędzej skorzystać ze zdeponowanego wolnego czasu, którego ilość do tej pory znacznie się powiększy. Większość dorosłych nabiera się na tę ofertę. Zajęci wyłącznie pracą i swoimi obowiązkami wpadają w coraz większy pośpiech, przestają się ze sobą spotykać, rozmawiać, mają coraz mniej czasu dla siebie, swoich przyjaciół, dzieci… Momo udaje się rozpoznać podstęp szarych panów. Żeby uratować mieszkańców miasta udaje się na spotkanie z Mistrzem Horą – władcą czasu. Wspólnie udaje im się pokonać szarych panów i ocalić świat od zagłady.
   „Momo” jest historią o tym, że warto się zatrzymać, być uważnym na otaczający świat i innych ludzi, być „tu i teraz”, bo tylko w „tu i teraz” toczy się prawdziwe życie, tylko w „tu i teraz” można naprawdę spotkać drugiego człowieka. To opowieść o umiejętności słuchania, o wielkiej sile przyjaźni i o tym, że życia nie warto odkładać na „potem”. „Momo” to wspaniały materiał na mądry, atrakcyjny i bardzo aktualny spektakl dla dzieci i ich rodziców.
   Na scenie wystąpią: Matylda Baczyńska, Angielika Smyrgała, Jerzy Pal, Tomasz Piasecki, Paweł Plewa, Przemysław Płaczek, Kamil Urban, Tomasz Wiśniewski oraz Mateusz Lisiecki, Zinaida Zagner i Katarzyna Łubik – gościnnie. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Barbara Ferlak, muzykę skomponował Andrzej Bonarek, a choreografię opracowała Magdalena Kawecka. Reżyserią świateł zajął się Tomasz Grygier.