Nasz teatr logo

"Jaś i Małgosia" w Teatrze Wielkim w Łodzi

Po klasyczną baśń operową Engelberta Humperdincka „Jaś i Małgosia” z librettem Adelheid Wette sięga w Dzień Dziecka Teatr Wielki w Łodzi. Reżyseruje Natalia Babińska, zaś kierownictwo muzyczne objął Rafał Janiak. Dzieło wykonywane oczywiście w polskiej wersji językowej.
   Tym razem planujemy przygotowanie spektaklu, dla którego trudno byłoby wyznaczyć granicę wieku jego odbiorców. Trudno, ponieważ granica ta nie istnieje, a to dlatego, że „Jaś i Małgosia”, baśń operowa – jak nazwał swoje dzieło sam kompozytor – jest dla wszystkich: dla tych, którym mamy opowiadają do poduszki piękne bajki, dla tych którzy czytają już samodzielnie, ale i dla dorosłych, którzy równie chętnie jak dzieci uciekają w świat baśni, fantazji i marzeń, z odległego już niestety dzieciństwa. Jest też „Jaś i Małgosia” ucztą dla najwytrawniejszego melomana. Nie bez powodu operą Humperdincka zachwycał się sam Richard Strauss. Znakomita charakterystyka muzyczna postaci, bogactwo melodyczne, zróżnicowanie nastrojów oraz bogata instrumentacja dają gwarancję na przedstawienie, które będzie towarzyszyło kolejnym pokoleniom młodych melomanów. Premiera tego spektaklu będzie uzupełniała ofertę naszego Teatru dla najmłodszych widzów. Będzie to opera familijna dla całych rodzin, pierwsza od wielu lat na naszej scenie opera dla dzieci grana w języku polskim. Na scenie zobaczymy solistów, chór dziecięco-młodzieżowy, balet i orkiestrę Teatru Wielkiego w Łodzi. 
   Na scenie wystąpią: Zuzanna Nalewajek, Olga Maroszek, Magdalena Lucjan, Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska, Patrycja Krzeszowska, Przemysław Rezner, Arkadiusz Anyszka, Andrzej Kostrzewski, Anna Wierzbicka, Agnieszka Makówka, Bernadetta Grabias i Hanna Okońska. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Diana Marszałek, choreografię opracowała Anna Hop, a światła reżyseruje Maciej Igielski.