Nasz teatr logo

"Huśtawka" w Teatrze Maska w Rzeszowie

Piękną fińską historię Timo Parvela zatytułowaną „Huśtawka” w reżyserii i adaptacji Karoliny Maciejaszek obejrzą premierowo już 1 czerwca dzieciaki w Teatrze Maska w Rzeszowie.
   Po drugiej stronie nikogo nie ma. Na dole siedzi niedźwiadek Pi i czeka na kogoś, z kim mógłby się pohuśtać. Na próżno. Pi zapisuje w swoim notesiku: Z huśtania nic nie wychodzi, jeśli po drugiej stronie nikogo nie ma. Gdy o huśtawkę uderza wielki świerk, niedźwiadek Pi wylatuje w Kosmos. Łapie za rożek księżyc, który zdradza mu, że zawsze huśta się ze słońcem. Podczas swej przygody Pi spotyka najróżniejsze stworzenia i dostrzega, że także w życiu wszystko się kołysze to w górę, to w dół.
   W każdym dziecku mieszka samotny niedźwiedź, dlatego tak łatwo mu się utożsamić z opowieścią o Pi. Autor, obdarzony głęboką wrażliwością, umiejętnie prowadzi małego odbiorcę na spotkanie z wieloma znajomymi uczuciami.
   W obsadzie: Ewa Mrówczyńska, Anna Kukułowicz, Joanna Pruś, Robert Luszowski, Tomasz Kuliberda i gościnnie Jakub Głukowski. Scenografię opracowała Marta Śniosek-Masacz, muzykę napisał Mateusz Czarnowski, zaś reżyserią świateł zajęła się Monika Sidor.