Nasz teatr logo

"A morze nie" w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie

W niesamowitą podróż na „biegun północny” zabiorą najmłodszych Marchewka  i Bałwanek w najnowszej premierze Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie „A morze nie” w reżyserii Mariusza Babickiego.
   Spektakl na podstawie tekstu Maliny Prześlugi to zwariowana, niespodziewana, ale też pełna humoru oraz refleksji podróż wyluzowanej Marchewki oraz pięknie naiwnego Bałwanka.
   Cudowna opowieść, którą można odbierać na wielu poziomach. Każdy, bez względu na wiek, odnajdzie w niej coś dla siebie. Pixarowski styl tekstu „A morze nie” prowadzi nas przez różne stadia najważniejszej wartości jaka istnieje, czyli przyjaźni. Przyjaźń to relacja, która jest przecież tak ważna, a tak zaniedbywana w obecnej rzeczywistości. Huśtawka pozytywnych emocji: śmiechu, zaciekawienia czy też oczyszczającej refleksji, „rozbuja”, a następnie z całą pewnością nie pozostawi obojętnym żadnego dziecka, ani dorosłego.
   Na scenie wystąpią: Bernadetta Burszta, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Adrianna Jendroszek, Karol Czarnowicz, Wojciech Rogowski i gościnnie Katarzyna Lenarcik-Stenzel. Scenografię i kostiumy  zaprojektowała Monika Ostrowska, muzykę skomponował Michał Wandzilak, a video i grafikę opracował Łukasz Boros. Autorką plakatu jest Kasia Augustyniak.