Nasz teatr logo

"Bezmatek" w Teatrze Komuna Warszawa

W niedzielę 26 maja Teatr Komuna Warszawa wystawi premierę sztuki ”Bezmatek” w reżyserii Patryka Warhoła. Spektakl jest adaptacją książki-finalistki Nagrody Literackiej Nike 2021, za którą autorka Mira Marcinów otrzymała Paszport Polityki w 2021 roku.
   - Spektakl przenosi na scenę intensywne przeżycie zatracenia w miłości i stracie - mówi reżyser Patryk Warchoł. - Próbując podzielić się doświadczeniem śmierci Matki, nieobecnej bohaterki „Bezmatka”, natrafiamy na przeszkodę: zatapiamy się w opowieści o miłości do Niej; o Jej braku, wspomnieniach, własnym dzieciństwie w potransformacyjnej rzeczywistości lat 90. Śmierć Matki daje przyczynek do stworzenia poematu o Niej. Poematu, w którym się zatracamy, szukając Jej. Spektakl to próba odnalezienia i zrozumienia miłości, która odeszła wraz z Matką, a teraz powraca w każdym słowie, ruchu, wspomnieniu o Niej.
   W obsadzie Aleksandra Bożek i Monika Szufladowicz. Scenografię opracowała Maja Zęgota, kostiumy zaprojektowała Jana Nedelko, a choreografię przygotowała Alisa Makarenko. Muzykę napisał Nikodem Słomczyński, zaś za reżyserię światła i projekcje video odpowiada Natalia Mentkowska. Organizatorem wydarzenia jest Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy.

#premiera #teatr #spektakl #kultura #kulturawwarszawie #kulturalnawarszawa #bezmatek @komunawarszawa @patryk__warchol @monikaszufladowicz @alisa_makarenko @norganthau