Nasz teatr logo

"Kto się boi Virginii Wolf?" w Teatrze Sewruka w Elblągu

Już 25 maja 314. premiera w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu – „Kto się boi Virginii Woolf?” Edwarda Albee'ego w reżyserii Igora Gorzkowskiego.
   Dwie pary spotykają się wieczorem i piją. Dwójka z pozoru nienawidzących się ludzi oraz szczęśliwa para nowożeńców. Do tego litry wypitego alkoholu, sporo łez i dziecko, wokół którego toczy się akcja. Dziecko, którego…
   Akcja spektaklu rozgrywa się w mieszkaniu Marty i Jerzego podczas spotkania z parą świeżo upieczonych małżonków Skarbie i Mikołajem. Z każdym drinkiem rozmowa przechodzi od kurtuazyjnych przyjemności do irytującej wymiany zdań na najbardziej skrywane tematy. Nowożeńcy wciągnięci w masochistyczną grę słowną statecznej pary zastanawiają się, czy ich przyszłość będzie podobna…
   „Kto się boi Virginii Woolf?”, to uniwersalna opowieść o małżeństwie, pozorach i maskach… Na scenie zderzenie energii i młodości (Patrycja Bukowczan, gościnnie Barbara Liberek, Filip Warot, Dominik Bloch) z dojrzałym i wnikliwym spojrzeniem reżysera Igora Gorzkowskiego, który proponuje kameralną formę spektaklu, zakładającą niemal intymny kontakt między aktorem a widzem.
   „Kto się boi Virginii Woolf?”, to klasyka współczesnego dramatu. Drukowana wersja sztuki sprzedała się w ponad 70 000 egzemplarzy zaraz po premierze. Po raz pierwszy wystawiona w 1962 roku. Od tamtej pory grana setki razy na Broadwayu i londyńskim West Endzie. Jest wielkim hitem po dziś dzień. Filmowa adaptacja sztuki w 1966 roku została nagrodzona 2 Oscarami.
   Scenografię, kostiumy i plakat przygotowała Joanna Walisiak, ruch sceniczny opracowała Iwona Pasinska, a fotografię do plakatu zrobił Adrian Sajko.