Nasz teatr logo

"Trąbka do słuchania" w Teatrze Lalka

Adaptacja słynnej powieści Leonory Carrington "Trąbka do słuchania” w reżyserii Mateusza Bednarkiewicza  premierowo 18 maja w Teatrze Lalka.
   Ekscentryczna Marion wyrusza w podróż ze swojego domu, aż na koniec świata. Tytułowa trąbka do słuchania pozwoli tej niezwykłej starszej pani usłyszeć głosy z „tego” i „nie tego” świata, rozwikłać zagadki kosmicznego porządku i uporać się z tym co wydaje się najtrudniejsze na świecie.
   Ta poruszająca surrealna opowieść dotyka tego co naprawdę ważne: samotności, wyobraźni i wolności, granic życia. Leonora Carrington może okazać się wielką „egzorcystką” dzisiejszej rzeczywistości. Przedstawienie oparte o świat jej wyobraźni to dynamiczna i pełna odważnej formy struktura. Nadrealistyczna przestrzeń wolności daje szansę na wyrwanie się ze świata lęku i niepokoju, którego w naszych czasach doświadczamy.
   W obsadzie: Beata Duda-Perzyna, Bartosz Krawczyk, Agnieszka Mazurek, Tomasz Mazurek, Mirosława Płońska-Bartsch i gościnnie Maria Ciunelis. Scenografię opracowała współpracująca z reżyserem przy adaptacji sztuki Agnieszka Zawadowska. Choreografię przygotowała Liwia Bargieł-Kiełbowicz, a muzykę napisał Wojciech Frycz.
Fot. Paweł Wodzyński/East News