Nasz teatr logo

"Tajemniczy ogród" w Teatrze Nowym w Łodzi

Teatr Nowy w Łodzi zaprasza 18 maja na Dużą Scenę na premierę muzycznego spektaklu "Tajemniczy ogród" w reżyserii i scenografii Justyny Łagowskiej.
   Gdyby na świecie zostało tylko jedno drzewo w ogrodzie zamkniętym na klucz i słoik nasion, jesień była niepodobna do jesieni, a dorośli powtarzali „ciężkie czasy, dużo pracy”, nic nie robili, tylko straszyli i ciągle ich nie było, to… to byłaby sytuacja katastroficznie katastrofalna!
   W niektórych dzieciach wizja przyszłości świata w kontekście zmiany klimatu wywołuje uczucie niepokoju – zwłaszcza wtedy, gdy nie widzą konkretnych działań podejmowanych przez dorosłych. Coraz częściej czują też presję, by samodzielnie ratować świat. 
   „Tajemniczy Ogród” to umieszczona w niedalekiej przyszłości muzyczna opowieść o uzdrawianiu przez kontakt z naturą. W adaptacji klasycznej powieści Frances H. Burnett autorstwa Darii Sobik bohaterowie odkrywają tajemniczy ogród i wyruszają w podróż do wspólnego zadbania o siebie. Poczucie osamotnienia zostaje ukojone mocą przyjaźni, współdziałania i samoakceptacji w przestrzeni, w której można czuć złość, krzyczeć, płakać, śmiać się, głęboko oddychać i po prostu nic nie robić. 
   Występują: Jolanta Jackowska, Maria Gładkowska, Łukasz Gosławski, Gracjan Kielar, Maciej Kobiela, Michał Kruk, Halszka Lehman, Rozalia Rusak, Paulina Walendziak i gościnnie Antoni Włosowicz. Kostiumy zaprojektował Konrad Parol, muzykę i piosenki napisał Rafał Matuszak, zaś choreografię opracowała Milena Czarnik.