Nasz teatr logo

"Dracula" w Teatrze Muzycznym w Łodzi

Wampiryczny nastrój w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Premiera musicalu "Dracula" w reżyserii i z librettem Jakuba Szydłowskiego oraz muzyką Jakuba Lubowicza w sobotę 18 maja.
   Kiedy młody prawnik, Jonathan Harker, przybywa do Transylwanii, aby sfinalizować zakup domu w Londynie przez hrabiego Draculę, dokonuje serii przerażających odkryć, co przypłaca ciężką chorobą. Wkrótce potem w Anglii dochodzi do dziwnych wydarzeń: bezzałogowy statek rozbija się u wybrzeży Whitby, młoda kobieta traci siły i wkrótce umiera, dzieci znikają na noc z domów, a odnalezione, mają na szyi ślady po dziwnych ukłuciach. Słynna powieść Brama Stokera o wampirze-arystokracie doczekała się licznych adaptacji filmowych, a postać Draculi stała się w kulturze popularnej znanym symbolem. Jakub Szydłowski skoncentrował się na odwiecznym ludzkim pragnieniu nieśmiertelności, samotności, ale też na niejednoznaczności bohaterów uwikłanych w odwieczną walkę dobra ze złem.
   W podwójnej obsadzie: Paweł Erdman/Janusz Kruciński, Wojciech Dmochowski/Piotr Płuska, Oliwia Drożdżyk/Agnieszka Przekupień, Joanna Gorzała/Anna Federowicz, Filip Bieliński/Marcin Franc, Jeremiasz Gzyl/Kamil Olczyk, Damian Aleksander/Marek Prusisz, Kamil Kowalski/Wojciech Daniel, Łukasz Lenart/Michał Słomka, Agata Bieńkowska/Justyna Cichomska, Martyna Henke/Emilia Klimczak, Nataloa Kłodnicka/Justyna Kopiszka, Livia Ernest/Maria Wójcikowska, Bartosz Albrecht/Gustaw Włastowski oraz zespół wokalno-aktorski, tancerze i orkiestra Teatru Muzycznego w Łodzi pod batutą Jakuba Lubowicza i Elżbiety Tomali-Nocuń. Scenografię opracował Grzegorz Policiński, zaś choreografię - Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka. Kostiumy zaprojektowała Anna Chadaj, a projekt plakatu przygotowali Zachariasz Jędrzejczyk, Veranika Siamionava i Jakub Szydłowski.