Nasz teatr logo

"Miłość w kawałkach" w Teatrze Proxima

Krakowski Teatr Proxima zaprasza w piątek 17 maja na premierę sztuki „Miłość w kawałkach" w reżyserii i według scenariusza Iwony Kempy. Spektakl powstał na bazie powieści Nicole Müller „Bo to w miłości jest najstraszniejsze” oraz wierszy Laury Osińskiej. 
   To opowieść na dwie kobiety i cztery aktorki. „Da się szybko streścić. W spotyka Ja albo Ja spotyka W. W każdym razie się spotykają. Rodzi się namiętna miłość. Trwa cztery lata chociaż początkowo była mowa o całym życiu”.
   „Bo to w miłości jest najstraszniejsze” Nicole Müller to złożony z kilkuset krótkich fragmentów, lakoniczny, prawie protokolarny, nieciągły zapis dziejów pewnego uczucia i jego końca. To również opowieść o mechanizmach pamięci i układaniu zdań zgodnie z rytmem emocji. Te zdania zostały napisane, żeby ich autorka mogła przejść przez czas żałoby. „myślę o tobie jako o największej mojej porażce/i jako o największym szczęściu” to już Laura Osińska, młoda polska poetka, druga obok Nicole Müller autorka słów wykorzystanych w tym spektaklu.
   Wszystko, co istotne dzieje się „pomiędzy”. Między bohaterkami tej herstorii, między słowami i między aktorkami na scenie. Miedzy heteronormatywną „większością” a nieheteronormatywną „mniejszością”.  Jak długo jeszcze będziemy dzielić miłość i sztukę ze względu na płeć kochanków czy artystów?
   Na scenie wystąpią: Martyna Dyląg, Katarzyna Galica, Martyna Krzysztofik, Natalia Strzelecka oraz Kinga Baker Piekarz z gitarą. Scenografię, kostiumy i projekcje wideo przygotowała Joanna Zemanek. Ruch sceniczny zaprojektowała Martyna Dyląg, a światło reżyseruje Wojciech Kiwacz.