Nasz teatr logo

"Kim jest Pan Schmitt?" w Małej Warszawie

Sztuka Sebastiana Thierry’ego „Kim jest Pan Schmitt?” w reżyserii Aldony Figury rusza w Polskę. Wydział Produkcji zaprasza na premierę 16 maja do Małej Warszawy.
   Pewnego dnia poukładane i spokojne życie bohatera sztuki „Kim jest pan Schmitt?” zostaje wywrócone do góry nogami. Odkrywa, że jest kimś zupełnie innym, ma inny zawód, inne ubrania i książki w mieszkaniu, on i żona inaczej się nazywają, a nawet mają dorosłe już dziecko. Świat w osobie Policjanta i Lekarza próbuje mu wmówić, że jest panem Schmittem, więc bohater sztuki lawiruje, udając kogoś, kim nie jest, a jednocześnie usiłując nie zdradzić samego siebie i w to, co wierzy. Mnożą się przez to zabawne, absurdalne, a czasem groźne sytuacje i nieporozumienia.
   Czy istnieją granice kompromisu, na jaki człowiek zdolny jest pójść dla świętego spokoju? Do czego można się posunąć w imię ładu społecznego? Jak długo i do jakiego stopnia można robić teatr z własnego życia?
   Na scenie wystąpią: Andrzej Zieliński, Monika Krzywkowska, Michał Piela, Antoni Pawlicki i Alma Asuai. Scenografię zaprojektował Wojtek Stefaniak, a kostiumy – Sylwester Krupiński. Plakat autorstwa Tomasza Englerta.

Fot. Paweł Wodzyński/East News

premiera #teatr #spektakl #kultura #kulturalnawarszawa #kulturawwarszawie #kimjestpanschmitt #maławarszawa @mala.warszawa @wydzialprodukcji @andrzejzielinski_official @krzywkowskamonika @piela.michal @antek_pawlicki @alma_asuai @piela.michal @figuraaldona