Nasz teatr logo

"Wenus w futrze" w Teatrze Collegium Nobilium

W Sali im. Jana Kreczmara Teatru Collegium Nobilium 10 maja odbędzie się premiera przedstawienia „Wenus w futrze” na podstawie dramatu Davida Ivesa w reżyserii Julii Banasiewicz i Adama Stasiaka.
   Młody, aspirujący reżyser, Tomasz (Adam Stasiak), organizuje casting do nowego spektaklu. Szuka odtwórczyni głównej roli. Żadna z kandydatek nie jest w stanie sprostać jego wymaganiom, a sytuacja wydaje się beznadziejna. Niespodziewanie na castingu zjawia się tajemnicza Wanda (Julia Banasiewicz), która jest jego ostatnią szansą.
   Spektakl opowiada o walce, którą podejmujemy codziennie zarówno w życiu jak i w teatrze. Ta walka płci i wizji tworzenia różni nas oraz stanowi o naszej artystycznej tożsamości.
   Czy przemoc w teatrze może być uzasadniona? Czy tożsamość płciowa determinuje role, które odgrywamy w społeczeństwie? Czy największą sztuką jest zrozumienie fascynacji reżysera?
   Na scenie wystąpią Julia Banasiewicz i Adam Stasiak. Scenografią i reżyserią świateł zajęli się Julia Pakuszewska, Oliwia Pakuszewska oraz Jakub Wiązowski. Opieką artystyczną objął studencki projekt Michał Walczak.