Nasz teatr logo

"Cztery pory miłości" w Teatrze Polskim

Teatr Polski w Warszawie zaprasza 10 maja na ostatnią premierę w tym sezonie artystycznym – „Cztery pory miłości” w reżyserii i według scenariusza Wojciecha Czerwińskiego.
   „Cztery pory miłości” to wyjątkowy, autorski spektakl muzyczny inspirowany polską muzyką ludową. To opowieść o losie dwójki bohaterów: kobiety i mężczyzny, i ich wielkiej miłości – niemożliwej do spełnienia.
   Spektakl składa się z czterech części, które niczym cztery pory roku symbolizują cztery pory życia i tytułowe – cztery pory miłości. Współcześnie zaaranżowane melodie i pieśni ludowe, w których pobrzmiewają echa „Czterech pór roku” Vivaldiego, w zaskakujący sposób oddają emocje, nadzieje i rozczarowania dwojga bohaterów. Tematyka i nastrój wykonywanych na żywo utworów sprawiają, że spektakl zyskuje narrację, pozwalając śledzić losy ludzi, których życie zamknięte jest w metaforycznym obrazie przemian zachodzących każdego roku w naturze.
   „Moim zamierzeniem jest powrót do natury, do korzeni, odnalezienie się jako człowieka na nowo. Świat proponuje nam trzęsienia ziemi, pęd, mijania się ze sobą, trzynastolatków w depresji. My chcemy tą muzyką uzdrowić społeczeństwo, żeby ludzie zakochali się w rzeczach prostych, ale jakże prawdziwych, które budują nas i czynią szczęśliwymi doprowadzając do spełnienia w miłości.” – mówi reżyser Wojciech Czerwiński.
   Na scenie wystąpią: Eliza Borowska i Wojciech Czerwiński oraz zespół muzyczny w składzie: Karolina Matuszkiewicz, Weronika Mońka-Chwała, Maciej Chwała, Michał Chwała i Tomasz Skrętkowski. Muzykę opracowali Weronika Mońka-Chwała i Michał Chwała, minimalistyczne dekoracje stworzyła Jolanta Gałązka, a kostiumy zaprojektowała Grażyna Piworowicz. Niesamowite projekcje multimedialne przygotowała  Jagoda Chalcińska, a światło reżyseruje Paweł Śmiałek.

Fot. Wojciech Olkuśnik/East News