Nasz teatr logo

"Męczeństwo i śmierć Marata" w Teatrze Groteska

Spektakl „Męczeństwo i śmierć Marata” na podstawie dramatu Petera Weissa w reżyserii Konrada Dworakowskiego zobaczymy premierowo w Teatrze Groteska 4 maja.
   To opowieść o rewolucji i jej skutkach, o terapeutycznej bądź nie mocy sztuki, o historii i współczesności, o teatrze w teatrze. Oto sam Markiz de Sade, uczestnik rewolucji francuskiej, postać historyczna, autor słynnych kontrowersyjnych powieści jako pensjonariusz Chareton wraz z innymi pacjentami prezentuje swoją sztukę opowiadającą o ostatnich chwilach Marata. Sztuka nie jest jednak pozbawiona próby rozliczenia z tematem mechanizmu rewolucji - pokazuje ścieranie się różnych poglądów jej uczestników oraz osób, których bezpośrednio dotyka. Teatr, władza, rewolucja, zakład psychiatryczny.  Co się może wydarzyć, gdy wszystkie te elementy się połączą?
   Na scenie wystąpią: Zbigniew Kozłowski, Lech Walicki, Małgorzata Hachlowska, Jagoda Jasnowska, Bartosz Watemborski, Jakub Popławski, Jarek Oberbek, Paweł Mróz, Zuzanna Romańska, Dominika Guzek i  Paweł Kuźma. Dramaturgię opracowała Martyna Lechman, scenografię, kostiumy i plakat zaprojektowała Marika Wojciechowska, zaś muzykę skomponował Piotr Klimek.