Nasz teatr logo

"Mały widz, czyli biegiem przez Warmię (i czas)" w Olsztyńskim Teatrze Lalek

Michał Derlatka przygotował w Olsztyńskim Teatrze Lalek sztukę Andrzeja Bartnikowskiego „Mały widz, czyli biegiem przez Warmię (i czas)”. Premiera w sobotę 27 kwietnia.
   Chcecie poznać historię Małego Widza, siedzącego na wysokim krześle przed teatrem? Proszę bardzo! Z naszego spektaklu dowiecie się nie tylko jak ma na imię, ale też skąd się wziął i jakie przygody doprowadziły go tutaj, gdzie jest obecnie.
   Spektakl o Małym Widzu opowiada także historię naszego regionu – Warmii – z perspektywy dziecka. Wielka historia miesza się z losami naszego małego bohatera. Jesteśmy świadkami wielu ważnych wydarzeń historycznych, jak choćby bitwa pod Grunwaldem, ale widzianych z nieco innej perspektywy niż przyzwyczailiśmy się je oglądać (zgadnijcie, po czyjej stronie w tej bitwie walczyła chorągiew olsztyńska?). Spotykamy też wiele postaci ważnych dla historii Warmii (Marcin Kromer), ale też i Polski (Mikołaj Kopernik, Ignacy Krasicki), czy nawet świata (Napoleon). A to wszystko podlane ogromną dawką absurdalnego humoru i wpadającej w ucho muzyki.
   W obsadzie: Adam Hajduczenia, Jakub Ignasiak, Honorata Mierzejewska-Mikosza, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk, Jagna Polakowska, Karolina Sadowska, Sylwia Wiensko. Muzykę napisał Igor Gawlikowski, scenografię opracował Pavel Hubička, a światło reżyseruje Jerzy Świtoń.