Nasz teatr logo

"Przygody Tomka Sawyera" w Teatrze Bagatela

Duża Scena Teatru Bagatela zaprasza 19 kwietnia na premierę rozśpiewanego i roztańczonego spektaklu „Przygody Tomka Sawyera” według Marka Twaina w reżyserii Krzysztofa Materny. 
   Choć minęło sporo czasu od momentu kiedy Mark Twain powołał do życia najbardziej uroczego urwisa na świecie – Tomka Sawyera – to Tomek Sawyer się nie starzeje!
  Zawsze ma jedenaście lat; otwartą głowę, złote serce i jest ancymonem nad ancymonami. Oddany, lojalny i sprawiedliwy wraz z najlepszym przyjacielem Huckiem Finnem przeżywa fascynujące przygody, które codzienność zamieniają w barwne, ciekawe wyzwania.
   W obsadzie: Kaja Walden, Miłosz Markiewicz, Krzysztof Cybulski, Aleksandra Godlewska, Maciej Sajur, Monika Padewska, Piotr Urbaniak, Kosma Szyman, Wojciech Leonowicz, Justyna Schneider, Tomasz Lipiński, Przemysław Branny, Patryk Szwichtenberg i Marek Bogucki. Scenariusz i teksty piosenek napisał Jerzy Jan Połoński, scenografię, kostiumy i projekcje zaprojektowała Katarzyna Sankowska, a muzykę skomponował Łukasz Damrych. Choreografię opracowali Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka, a reżyserią świateł zajął się Tomasz Wentland.