Nasz teatr logo

"Niewolnice z Pipidówki" w Teatrze Miejskim w Gdyni

Premiera sztuki Michała Bałuckiego „Niewolnice z Pipidówki” już w najbliższą sobotę 20 kwietnia w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Reżyseruje według własnego scenariusza Krzysztof Babicki. 
   Przewrotna i zabawna opowieść o sile sprawczej kobiet. O afrodyzjaku, jakim jest władza i sile napędowej, jaką jest żądza. A także o korupcji, politycznych ustawkach i rodzinnych powiązaniach.
   Grupa kobiet próbuje przeforsować swojego kandydata na wysokie stanowisko w mieście. Niestety, ktoś pomyślał o tym pierwszy i fotel dyrektora banku jest już z góry obsadzony. Zdeterminowane bohaterki spróbują wszelkich środków, by osiągnąć swój cel. Czy im się uda?
   W obsdzie: Dariusz Szymaniak/ Tomasz Czajka, Piotr Michalski, Elżbieta Mrozińska, Agnieszka Bała, Maciej Wizner, Bogdan Smagacki, Dorota Lulka, Rafał Kowal, Beata Buczek-Żarnecka, Monika Babicka, Szymon Sędrowski, Olga Barbara Długońska, Weronika Nawieśniak, Martyna Matoliniec, Mariusz Żarnecki, Marta Kadłub, Maciej Sykała i Krzysztof Berendt. Scenografię opracował Marek Braun, kostiumy zaprojektowała Hanna Szymczak, zaś muzykę skomponował Marek Kuczyński. Światło reżyseruje Marek Perkowski, a choreografię przygotowała Katarzyna Migała.